×

krbové vložky Romotop

5 položiek

Krbové vložky rady Romotop sú konštruované z kvalitnej liatiny v kombinácii so špeciálnou hrubostennou oceľou CORTEN A, ktorá svojím jedinečným chemickým zložením vykazuje oveľa lepšiu nehrdzavejúcej a žiaruvzdorné vlastnosti než materiály bežnej kvality.

Korpus krbovej vložky je zváraný, čo zaručuje vysokú a dlhovekú tesnosť komory dôležitú práve pre kvalitný proces spaľovania a predovšetkým pre jeho účinnú reguláciu.

Rám dverí, dvierka, dno ohniska, rošt, zarážka iskier, kopula a hrdlo dymovodu s komínovou klapkou sú vyrobené z kvalitnej liatiny.

Popolník je vyrobený z nehrdzavejúceho materiálu ELO-ZN (popol je silno alkalický a agresívny). Objímka popolníka je súčasťou korpusu a je hermeticky tesná. Popolník je vybavený dômyselným krytom s jednoduchým uzatváracím mechanizmom pre jednoduchú a bezprašnú manipuláciu pri vynášaní popola a vyberá sa cez otvárací liatinový rošt ohniska.

Špeciálna konštrukcia krbových  vložiek Romotop umožňuje citlivú reguláciu výkonu s veľkým rozsahom. 

Dômyselným rozvedením vzduchu do priestoru krbovej komory a ohniska je zabezpečené čisté sklo krbových dvierok.

Ohnisko je vyložen kvalitnými šamotovými doskami, ktoré udržiavajú v spaľovacej komore vysokú a stálu teplotu, dôležitú pre kvalitné sekundárne spaľovanie.

Do komory modelových radov KV025 F, L a M neustále prúdi cca 5% z celkového objemu vzduchu pre horenie - tzv bezpečnostné vzduch. Ten zabraňuje vzniku výbušnej zmesi pri možnom neodbornom ovládaní (zabránenie) prísunu vzduchu v prvých etapách spaľovacieho procesu. Bezpečnostný vzduch prúdi cez klapku ovládania sekundárneho vzduchu. Primárny vzduch je regulovaný na 100%, čo pri jeho zastavení spôsobuje, že má krbová vložka vlastnosti bezroštového kúreniská s nádržkou a popolníkom.

Vysoká teplota spalín umožňuje za krbovú vložku nainštalovať tepelné a akumulačné výmenníky, čo následne zvyšuje účinnosť celého krbu a tým dochádza k maximálnemu využitiu energie z paliva.

Krbové vložky Romotop rady KV 025 F, 025 L, 025 M, 025 N,055 A, 055 B a 055 C je možné redukovať na akumukačné Ortner prstence ( samostatné modely ).

Krbové vložky Romotop rady KV 025 F sú vďaka svojmu vysokému, štíhlemu a primerane hlbokému ohnisku vhodné predovšetkým pre menšie, ale výkonné krby do interiéru s obmedzeným priestorom.

Krbové vložky Romotop rady KV 025 G a 025 N - pre akumulačnú prevádzku s ťahovými systémami.

Krbové vložky Romotop rady KV 075 01 a 02 - liatinové vložky, hvodné aj pre akumulačné systémy s krátkym ťahovým systémom.

Krbové vložky Romotop rady KV 055 - výsuvné dvierka

Nastaviteľné nohy podstavca umožňujú nastavenie jeho výšky v rozmedzí 300 - 450 mm.

Výrobca:

nominálny výkon v kW:

dymovod v mm:

napojenie dymovodu:

teplovodný výmenník:

otváranie dvierok:

presklenie:

materiál:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info