×

krbové kachle Kratki Inga

krbové kachle Kratki Inga

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

A kratki PRO

výkon 8 kW, účinnosť 79,6 %, hmotnosť 203 kg

2180 € s DPH

Výrobca: Kratki

Mám otázku

krbové kachle Kratki Inga

INGA sú moderné kachle na drevo s jednoduchou a elegantnou povrchovou úpravou s trojstranným pohľadom na oheň. Kachle boli obohatené o čiernu oceľovú rukoväť na otváranie dvierok a systém click-clack pre bezpečné zatvorenie spaľovacej komory.

Priestranné presklenie robí pohľad na oheň atraktívnejším a doplnková dekoratívna sklenená tabuľa zdôrazňuje jeho čaro. Interiér kachlí obložený TERMOTECOM dokonale kontrastuje s korpusom a dodáva celku moderný vzhľad.

Pevná rukoväť uľahčuje tesné zatváranie dverí. Vďaka tomu je zariadenie ako stvorené pre domy s rekuperáciou.

Zariadenie spĺňa požiadavky Ecodesignu a normy BImSchV 2 s nastavením maximálnej emisie CO.

Efektívnejšie spaľovanie a dlhšie udržiavanie teploty je možné vďaka obloženiu spaľovacej komory TERMOTECom, teploakumulačným materiálom, ktorý zvyšuje teplotu v peci.

Spaľovanie častíc paliva prebieha vďaka deflektoru, ktorý predlžuje cestu výfukových plynov. Tento proces tiež zvyšuje účinnosť spaľovania a zaručuje lepšie využitie energie, a tým minimalizuje emisie škodlivých látok do atmosféry. Okrem toho bola na výstupe dymovodu nainštalovaná membrána, ktorá plní podobnú funkciu ako deflektor, čo ešte viac zvyšuje účinnosť zariadenia.

Vzduch je do vložky privádzaný zvonku, vďaka vstavanému 125 mm konektoru nasávania vzduchu. Samotný prívod je možné napojiť na pec zo zadnej alebo spodnej strany. Jeho nastavenie sa vykonáva pomocou súpravy škrtiacej klapky s jedným regulátorom umiestneným pod dverami, čo vylučuje chyby pri nesprávnom použití. Celý mechanizmus funguje veľmi ticho a bezproblémovo.

Vložka využíva trojitý vzduchový systém pre spaľovaciu komoru. Pod rošt je privádzaný primárny vzduch, ktorý uľahčuje spaľovanie dreva. Sekundárny vzduch - zabezpečujúci ekologické spaľovanie - je privádzaný cez otvory v zadnej stene.

Kachle navyše využívajú systém čistého skla (vzduchovú clonu), t.j. vzduch je privádzaný priamo ku sklu systémom kanálikov umiestnených po stranách krbu. Týmto spôsobom sa kyslík privádza do hornej časti spaľovacej komory, kde sa spaľujú plyny vznikajúce pri spaľovaní dreva, čím sa dodatočne znižuje emisia škodlivého CO do atmosféry.

Kachle využívajú špeciálne profilovanú spodnú dosku z materiálu TERMOTEC, vďaka ktorej je spaľovacia komora hlbšia a pojme viac dreva .

Kachle sa ľahko udržiavajú v čistote vďaka odnímateľnému roštu a nádobe na zber popola.

Kachle INGA je vďaka svojmu tvaru možné inštalovať do rohu s pripojením zhora alebo zozadu. Zadné pripojenie je možné z pravej aj ľavej strany. Vďaka možnosti samoprenášania bočných panelov kachlí a konektora odvodu spalín nie je problém so správnym napojením zariadenia na komín bez ohľadu na jeho polohu na stene. O premiestnení hrdla a bočných panelov na príslušnú stranu rozhoduje inštalatér, pričom zariadenie prispôsobí potrebám inštalácie.

Pod ohniskom je komora, v ktorej je ukrytý systém nasávania.

 • Menovitý výkon (kW) 8
 • Rozsah vykurovacieho výkonu (kW) 5,5 -11
 • Materiál spracovania oceľ
 • Tepelná účinnosť (%) 79,6
 • Teplota spalín (oC) 300
 • Hmotnosť (kg) 203
 • Priemer dymovodu (mm) 150 horný/zadný
 • šírka (cm) 53,8
 • výška (cm) 146,6
 • hĺbka (cm) 46.8
 • Energetická trieda A
 • faktor EEI 105
 • Emisie CO (pri 13 % O2) ≤ vyjadrené v % 0,07
 • Peľové emisie (prach) (mg/Nm3) 28
dymovod v mm: 150
napojenie dymovodu: horné, zadné
prívod vzduchu z exteriéru: áno
teplovodný výmenník: nie
otváranie dvierok: do strany
presklenie: trojstranné
materiál: oceľ

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie