×

krbové kachle Kratki Koza Epsilon

krbové kachle Kratki Koza Epsilon

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

A+

výkon 8 kW, účinnosť 82 %, hmotnosť 143 kg

1380 € s DPH

Dostupnosť: Na otázku

Výrobca: Kratki

Mám otázku

KOZA/EPSILON

EPSILON je voľne stojaca oceľová pec s jednoduchým tvarom, ktorá je skvelým riešením pre ľudí, ktorí chcú skutočné teplo domova, no nemajú veľa priestoru.

Priestranné predné sklo v kombinácii s veľkou spaľovacou komorou výrazne ovplyvňuje atraktívny pohľad na oheň.

Pevná moderná kľučka uľahčuje tesné zatváranie dvierok. Vďaka tomu je zariadenie ako stvorené pre domy s rekuperáciou.

Praktická polica v hornej časti telesa môže slúžiť na ohriatie šálky kávy alebo čaju. Na druhej strane, umiestnenie esenciálnych olejov na toto miesto vám umožní uvoľniť celú škálu vôní.

Zariadenie spĺňa požiadavky Ecodesignu a normy BImSchV 2 s nastavením maximálnej emisie CO.

Efektívnejšie spaľovanie a dlhšie udržiavanie teploty je možné vďaka obloženiu spaľovacej komory TERMOTECom, teploakumulačným materiálom, ktorý zvyšuje teplotu v peci.

Spaľovanie častíc paliva prebieha vďaka systému dvoch deflektorov, ktoré predlžujú cestu výfukových plynov. Tento proces tiež zvyšuje účinnosť spaľovania a zaručuje lepšie využitie energie, a tým minimalizuje emisie škodlivých látok do atmosféry.

Vzduch je do vložky privádzaný zvonku vďaka vstavanému 100 mm konektoru nasávania vzduchu. Samotný prívod môže byť napojený na pec zo zadnej alebo spodnej strany. Jeho nastavenie sa vykonáva pomocou súpravy škrtiacej klapky s jedným regulátorom umiestneným pod dverami, čo vylučuje chyby pri nesprávnom použití. Celý mechanizmus funguje veľmi ticho a bezproblémovo.

Vložka využíva trojitý vzduchový systém pre spaľovaciu komoru. Pod rošt je privádzaný primárny vzduch, ktorý uľahčuje spaľovanie dreva. Sekundárny vzduch - zabezpečujúci ekologické spaľovanie - je privádzaný cez otvory v zadnej stene.

Okrem toho majú kachle systém čistého skla (vzduchová clona), t.j. vzduch je privádzaný priamo ku sklu systémom kanálikov umiestnených po stranách krbu. Týmto spôsobom sa kyslík privádza do hornej časti spaľovacej komory, kde sa spaľujú plyny vznikajúce pri spaľovaní dreva, čím sa dodatočne znižuje emisia škodlivého CO do atmosféry.

Kachle využívajú špeciálne profilovanú spodnú dosku z materiálu TERMOTEC, ktorá znižuje ohnisko, vďaka čomu je spaľovacia komora hlbšia a pojme viac dreva.

Špeciálny perforovaný dizajn rukoväte chráni pred nadmerným zahrievaním, čo prispieva k vysokému komfortu používania krbu.

Kachle sa ľahko udržiavajú v čistote vďaka odnímateľnému roštu a nádobe na zber popola.

EPSILON má možnosť namontovať vývod dymovodu z hornej aj zadnej strany zariadenia, čo uľahčuje jeho inštaláciu.

Pod ohniskom je dodatočná uzavretá komora, v ktorej je skrytý systém nasávania. Otváranie dvierok je založené na systéme click-clack, ktorý nevyžaduje prídavnú kľučku.

 • Menovitý výkon (kW) 8
 • Rozsah vykurovacieho výkonu (kW) 6,0 – 9
 • Materiál výroby oceľ
 • Tepelná účinnosť (%) 82
 • Teplota spalín (oC) 255
 • Maximálna dĺžka dreva (cm) 30
 • Hmotnosť (kg) 143
 • Priemer dymovodu (mm) 150
 • šírka (cm) 59,5
 • výška (cm) 115,6
 • hĺbka (cm) 51.3
 • Energetická trieda A+
 • faktor EEI 108
 • Emisie CO (pri 13 % O2) ≤ vyjadrené v % 0,08
 • Peľové emisie (prach) (mg/Nm3) 16
dymovod v mm: 150
napojenie dymovodu: horné, zadné
prívod vzduchu z exteriéru: áno
teplovodný výmenník: nie
otváranie dvierok: do strany
presklenie: rovné
materiál: oceľ

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie